Kalendarium Parafii i Sanktuarium Matki Bożej Rychwałdzkiej

2017

STYCZEŃ
06.01 – Uroczystość Objawienia Pańskiego
08. 01 – Kolędowanie rychwałdzkie i opłatek dla Orkiestry Strażackiej 
15.01 – Msza z oprawą góralską, g. 9.00
20.01 – całonocna adoracja N. S.
20-22.01 – Rekolekcje dla SALEM z Ćwiklic
23.01 – Msza św. o uzdrowienie, g. 17.00
27-29.01 – Warsztaty Gospel w FDFE

LUTY
02.02 – Dzień Życia Konsekrowanego 
03-05.02 – Weekendowe Spotkanie Młodych
10-12.02 – Rekolekcje medytacyjne dla zaawansowanych w FDFE
11.02 – Parafialny Dzień Chorego
17.02 – całonocna adoracja N. S.
18-19.02 – Rekolekcje uzdrowienia w FDFE
19.02 – Msza z oprawą góralską, g. 9.00
25-26.02 – Weekend Kursu Alpha w FDFE
27.02 – Msza św. o uzdrowienie, g. 17.00

MARZEC
01.03 – Środa Popielcowa
05-08.03 – Parafialne i Szkolne Rekolekcje Wielkopostne
06.03 – Diecezjalna Wieczysta Adoracja
06.03 – Diecezjalna Adoracja Wieczysta
10-12.03 – Rekolekcje SYCHAR w FDFE
17.03 – całonocna adoracja N. S.
17-19.03 – Rekolekcje Spotkania Małżeńskie w FDFE
19.03 – Uroczystość św. Józefa, Msza z oprawą góralską, g. 9.00
21.03 – Dzień spowiedzi przedświątecznej
24-26.03 – Warsztaty Prorockie dla byłych alfowiczów w FDFE
25.03 – Msza św. z Adopcją Duchową, g. 17.00
27.03 – Msza św. o uzdrowienie, g. 17.00

KWIECIEŃ
07.04 – Droga Krzyżowa ulicami Rychwałdu
07-09.04 – Weekendowe Spotkanie Młodych
10.04 – Spowiedź parafialna, g. 18.00-20.00
13-15.04 – Triduum Paschalne
16.04 – Zmartwychwstanie Pańskie; Msza św. z oprawą góralską, g. 9.00
21.04 – całonocna adoracja N. S.
21-23.04 – Rekolekcje GLORIA DEO w FDFE
22.04 – Msza św. dla pielgrzymów z namaszczeniem olejkiem radości, g. 11.00
23.04 – Msza św. na rozpoczęcie sezonu motocyklowego BGM, g. 15.00; Pielgrzymka Parafialna do Krakowa Łagiewnik
24.04 – Msza św. o uzdrowienie, g. 18.00
29.04 – Msza św. dla pielgrzymów z namaszczeniem olejkiem radości, g. 11.00
29-30.04 – Spotkanie rodzin misjonarzy

MAJ
03.05 – NMP Królowej Polski
04.05 – Dzień Strażaka 
06.05 – Rajd tylko dla mężczyzn „Jabłko w ręku Adama”; Msza św. dla pielgrzymów z namaszczeniem olejkiem radości, g. 11.00
13.05 – Nabożeństwa Fatimskie: Pielgrzymka Krucjaty Wyzwolenia Człowieka, g. 17.00; Msza św. dla pielgrzymów z namaszczeniem olejkiem radości, g. 11.00
14.05 – Pierwsza Komunia Święta, g. 11.00
19.05 – całonocna adoracja N. S.
19-21.05 – Rekolekcje Spotkania Małżeńskie w FDFE
20.05 - Msza św. dla pielgrzymów z namaszczeniem olejkiem radości, g. 11.00
21.05 – Msza z oprawą góralską, g. 9.00
22.05 – Msza św. o uzdrowienie, g. 18.00
27.05 – Franciszkański Rajd tylko dla kobiet; Msza św. dla pielgrzymów z namaszczeniem olejkiem radości, g. 11.00
27-28.05 – Weekend Kursu Alpha w FDFE
28.05 – Wniebowstąpienie Pańskie

CZERWIEC 
02-04.06 – Rekolekcje Grupy z Tarnowskich Gór w FDFE
03.06 – Bierzmowanie, g. 11.00; Czuwanie przed Zesłaniem Ducha Świętego, g. 19.00-24.00 
04.06 – Zesłanie Ducha Świętego
08.06 – Chrystusa Kapłana; Święto Ruchu Corda Pia, g. 18.00
09-11.06 – Rekolekcje medytacyjne dla poczatkujących w FDFE
10.06 – Msza św. dla pielgrzymów z namaszczeniem olejkiem radości, g. 11.00
11. 06 – Odpust Trójcy Przenajświętszej, g. 11.00; Piknik Rodzinny Szkoły z Rychwałdku
13.06 – Nabożeństwo Fatimskie: Pielgrzymka Samorządowców Powiatu Żywieckiego
15.06 – Uroczystość Bożego Ciała z procesjami w Oktawie
16.06 – całonocna adoracja N. S.
16-18.06 – Weekendowe Spotkanie Młodych
17.06 – Msza św. dla pielgrzymów
z namaszczeniem olejkiem radości, g. 11.00
18.06 – Msza z oprawą góralską, g. 9.00
22.06 – Zakończenie roku szkolnego i katechetycznego
23.06 – Uroczystość NSPJ – procesja do kaplicy
24-25.06 – Rekolekcje uzdrowienia w FDFE; Msza św. dla pielgrzymów z namaszczeniem olejkiem radości, g. 11.00
26.06 – Msza św. o uzdrowienie, g. 18.00

LIPIEC
30.06-02.07 – Rekolekcje dla katechetów świeckich w FDFE 
01.07 – Msza św. dla pielgrzymów z namaszczeniem olejkiem radości, g. 11.00; Ewangelizacja w Beskidach
02.07 – Diecezjalna Wieczysta Adoracja
07-09.07 – Rekolekcje w Namiocie prowadzi o. Józef Vadakkel
08.07 – Msza św. dla pielgrzymów z namaszczeniem olejkiem radości, g. 11.00; Ewangelizacja w Beskidach
10.07 – Namiot Ewangelizacyjny, g. 19.00
13.07 – Nabożeństwo Fatimskie: Pielgrzymka Stowarzyszenia Rycerstwa Niepokalanej 
15.07 – Msza św. dla pielgrzymów z namaszczeniem olejkiem radości, g. 11.00; Ewangelizacja w Beskidach
16.07 – Odpust Parafialny MB Szkaplerznej; Msza z oprawą góralską, g. 9.00;
17.07 – Namiot Ewangelizacyjny, g. 19.00
22.07 – Msza św. dla pielgrzymów z namaszczeniem olejkiem radości, g. 11.00; Ewangelizacja w Beskidach
23.07 – Pielgrzymka WORD i poświęcenie pojazdów, g. 11.00

Tytuł Bazyliki Mniejszej, g. 11.00

24.07 – Msza św. o uzdrowienie, g. 18.00
28-30.07 – Rekolekcje Ruchu Corda Pia w FDFE
29.07 –  Msza św. dla pielgrzymów z namaszczeniem olejkiem radości, g. 11.00; Ewangelizacja w Beskidach
31.07 – Namiot Ewangelizacyjny, g. 19.00

SIERPIEŃ
02.08 – Odpust na Porcjunkulę; Dekanalna Pielgrzymka Chorych, g. 16.00 
04-06.08 – Rekolekcje TALITHA KUM w FDFE
05.08 – Msza św. dla pielgrzymów z namaszczeniem olejkiem radości, g. 11.00; Ewangelizacja w Beskidach
07.08 – Namiot Ewangelizacyjny, g. 19.00
10-13.08 – Rekolekcje Diecezjalne Akcji Katolickiej w FDFE
12.08 – Msza św. dla pielgrzymów z namaszczeniem olejkiem radości, g. 11.00; Ewangelizacja w Beskidach
13.08 – Nabożeństwo Fatimskie: Pielgrzymka Związku Podhalan Oddział Górali Żywieckich
14.08 – Wyjazd do Harmęż i Auschwitz, Dzień Energetyka, g. 11.00; Namiot Ewangelizacyjny, g. 19.00
15.08 – Odpust Wniebowzięcia NMP i Pielgrzymka Wojska Polskiego, g. 11.00
19.08 – Msza św. dla pielgrzymów z namaszczeniem olejkiem radości, g. 11.00; Ewangelizacja w Beskidach
20.08 – Msza z oprawą góralską, g. 9.00
21.08 - Namiot Ewangelizacyjny, g. 19.00
25-27.08 – Rekolekcje MAGNALIA DEI w FDFE
26.08 - Msza św. dla pielgrzymów z namaszczeniem olejkiem radości, g. 11.00
27.08 – Dożynki parafialne, g. 9.00
28.08 – Msza św. o uzdrowienie, g. 18.00

WRZESIEŃ
01.09 – Rozpoczęcie roku szkolnego i katechetycznego g. 8.00
02.09 – Msza św. dla pielgrzymów z namaszczeniem olejkiem radości, g. 11.00
07-10.09 – Rekolekcje Diecezjalne Akcji Katolickiej w FDFE
09.09 – Msza św. dla pielgrzymów z namaszczeniem olejkiem radości, g. 11.00
13.09 – Nabożeństwo Fatimskie: Pielgrzymka Akcji Katolickiej
15.09 – całonocna adoracja N. S.
16-17.09 – Rekolekcje uzdrowienia w FDFE
16.09 – Msza św. dla pielgrzymów z namaszczeniem olejkiem radości, g. 11.00
17.09 – Msza z oprawą góralską, g. 9.00
22-24.09 – Weekendowe Spotkanie Młodych
22-30.09 – Pielgrzymka do Medjugorie
23.09 – Msza św. dla pielgrzymów z namaszczeniem olejkiem radości, g. 11.00
25.09 – Msza św. o uzdrowienie, g. 18.00

PAŹDZIERNIK
03.10 – Czuwanie Franciszkańskie TRANSITUS
04.10 – Uroczystość św. Franciszka z Asyżu
06-08.10 – Rekolekcje medytacyjne dla zaawansowanych w FDFE
07.10 – Msza św. dla pielgrzymów z namaszczeniem olejkiem radości, g. 11.00
13.10 – Nabożeństwo Fatimskie: Pielgrzymka Kół Żywego Różańca oraz Emerytów i Rencistów
14.10 – Msza św. dla pielgrzymów z namaszczeniem olejkiem radości, g. 11.00
15.10 – Msza z oprawą góralską, g. 9.00; Zakończenie sezonu motocyklowego BGM, g. 15.00
21.10 – Msza św. dla pielgrzymów z namaszczeniem olejkiem radości, g. 11.00
20.10 – całonocna adoracja N. S.
20-22.10 – Rekolekcje Spotkania Małżeńskie w FDFE
23.10 – Msza św. o uzdrowienie, g. 18.00
27-29.10 – Warsztaty Prorockie dla byłych alfowiczów w FDFE
28.10 – Msza św. dla pielgrzymów z namaszczeniem olejkiem radości, g. 11.00

LISTOPAD
01.11 – Uroczystość Wszystkich Świętych – Msza św. na cmentarzu, g. 14.00
03-05.11 – Weekendowe Spotkanie Młodych
11-12.11 – Rekolekcje uzdrowienia w FDFE
17.11 – całonocna adoracja N. S.
17-19.11 – Rekolekcje Spotkania Małżeńskie w FDFE
19.11 – Msza z oprawą góralską, g. 9.00
25-26.11 – Weekend Kursu Alpha w FDFE
27.11 – Msza św. o uzdrowienie, g. 17.00

GRUDZIEŃ
29.11-07.12 – Nowenna przed Uroczystością Niepokalanego Poczęcia NMP
04.12 – Msza św. dla górników i ich rodzin o godz. 11.00
04-05.12 – Nabożeństwo 40-godzinne
06.12 – Odpust Parafialny Św. Mikołaja 
08.12 – Odpust Niepokalanego Poczęcia NMP, Pielgrzymka  Rycerstwa Niepokalanej
15.12 – całonocna adoracja N. S.
17.12 – Msza św. z oprawą góralską, g. 9.00
18.12 – Spowiedź Parafialna, g. 18.00-20.00
25.12 – Uroczystość Bożego Narodzenia
26.12 – Święto św. Szczepana
27-29.12 – Wizyta duszpasterska
31.12 – Pasterka Noworoczna, godz. 23.00