Kalendarium:

Sanktuarium Matki Bożej Rychwałdzkiej 
Bazylika Mniejsza pw. św. Mikołaja 


2020


STYCZEŃ
04-05 – Rekolekcje uzdrowienia wewnętrznego w FDFE
06 – Uroczystość Objawienia Pańskiego 
10 – Msza dla dziadków /g.10.00/
11 – Katecheza przedchrzcielna /g.18.00/
12 – Msza w intencji członków i dzieł Akcji Katolickiej  /g. 17.00/; po mszy spotkanie formacyjne AK
17 – Całonocna Adoracja N.S. 
17-19 – Rekolekcje Wspólnoty Effata w FDFE
19 – Msza z oprawą góralską /g. 9.00/
25 – Konkurs kolęd i pastorałek
25-26 – Rekolekcje medytacyjne w FDFE
26 – Msza szkolna /g. 11.00/; Rychwałdzkie Kolędowanie /g.18.00/
27 – Msza z modlitwą o uzdrowienie /g. 17.00/
31.01-02.02 – Warsztaty Krucjaty Wyzwolenia Człowieka w FDFE

LUTY
02 – Dzień Życia Konsekrowanego; Niecodzienny koncert kolęd w Bazylice /g. 18.00/
03  Nauki przedślubne /g.19.00/ w FDFE
08 – Katecheza przedchrzcielna /g.18.00/
09 – Msza w intencji członków i dzieł Akcji Katolickiej  /g. 17.00/; po mszy spotkanie formacyjne AK
10  Nauki przedślubne /g.19.00/ w FDFE
11 – Parafialny Dzień Chorego /g. 17.00/
15-16 – Rekolekcje Wspólnoty Talitha Kum w FDFE
16 – Msza z oprawą góralską /g. 9.00/
17  Nauki przedślubne /g.19.00/ w FDFE
21 – Całonocna Adoracja N.S.
23 – Msza szkolna /g. 11.00/
24 – Msza z modlitwą o uzdrowienie /g. 17.00/
24  Nauki przedślubne /g.19.00/ w FDFE
26 – Środa Popielcowa
29.02-04.03 – Rekolekcje parafialne i szkolne

MARZEC
06 – Diecezjalna Wieczysta Adoracja
07 – Katecheza przedchrzcielna /g.18.00/
08 – Msza w intencji członków i dzieł Akcji Katolickiej  /g. 17.00/; po mszy spotkanie formacyjne AK
07-08 – Weekend Kursu Alpha w FDFE
13-15 – Rekolekcje Krucjaty Wyzwolenia Człowieka w FDFE
15 – Msza z oprawą góralską /g. 9.00/
20 – Całonocna Adoracja N.S.
20-22 – Rekolekcje Spotkania Małżeńskie w FDFE
22 – Msza szkolna /g. 11.00/
23 – Msza z modlitwą o uzdrowienie /g. 17.00/
25 – Dzień Świętości Życia – Duchowa Adopcja
27 – Droga Krzyżowa ulicami Rychwałdu

KWIECIEŃ
03-05 – Rekolekcje Wspólnoty Nazaret w FDFE
04 – Msza św. dla pielgrzymów z namaszczeniem olejkiem radości /g.11.00/; Katecheza przedchrzcielna /g.18.00/ 
05 – Niedziela Palmowa
06 – Spowiedź przedświąteczna /g. 18.00-20.00/
09-11 – Triduum Paschalne
12 – Wielkanoc
– Msza w intencji członków i dzieł Akcji Katolickiej  /g. 17.00/; po mszy spotkanie formacyjne AK
17 – Całonocna Adoracja N.S.
18 – Msza św. dla pielgrzymów z namaszczeniem olejkiem radości /g.11.00/
18-19 – Rekolekcje uzdrowienia wewnętrznego w FDFE
19 – Msza z oprawą góralską /g. 9.00/; Parafialna pielgrzymka do Łagiewnik
24-26 – Rekolekcje Wspólnoty Salem w FDFE
25 – Msza św. dla pielgrzymów z namaszczeniem olejkiem radości /g.11.00/
26 – Msza szkolna /g. 11.00/
27 – Msza z modlitwą o uzdrowienie /g. 18.00/

MAJ
02 – Msza św. dla pielgrzymów z namaszczeniem olejkiem radości /g.11.00/
09 – Rajd Kobiet – wyprawa w góry organizowana przez Fundację RSC /g. 6.00 wyjazd z parkingu bazyliki/;  Msza św. dla pielgrzymów z namaszczeniem olejkiem radości /g.11.00/; Katecheza przedchrzcielna /g.19.00/; 
10 – Pierwsza Komunia św. /g.11.00/
– Msza w intencji członków i dzieł Akcji Katolickiej  /g. 17.00/; po mszy spotkanie formacyjne AK
13 – Nabożeństwo Fatimskie: Pielgrzymka Krucjaty Wyzwolenia Człowieka /g. 17.00/
15 – Całonocna Adoracja N.S.
15-17 – Rekolekcje Spotkania Małżeńskie
16 – Msza św. dla pielgrzymów z namaszczeniem olejkiem radości /g.11.00/
17 –  Msza z oprawą góralską /g. 9.00/; Rocznica I Komunii św. /g.11.00/
23 – Msza św. dla pielgrzymów z namaszczeniem olejkiem radości /g.11.00/
24 – Msza szkolna /g. 11.00/
25 – Msza z modlitwą o uzdrowienie /g. 18.00/
29-31 – Warsztaty Krucjaty Wyzwolenia Człowieka
30 – Msza św. dla pielgrzymów z namaszczeniem olejkiem radości /g.11.00/; Czuwanie przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego /g.20.00-24.00/

CZERWIEC
04 – Święto Ruchu Corda Pia
06 – Rajd Mężczyzn – wyprawa w góry organizowana przez Fundację RSC /g. 6.00 wyjazd z parkingu bazyliki/;  Msza św. dla pielgrzymów z namaszczeniem olejkiem radości /g.11.00/
06-07 – Weekend Kursu Alpha w FDFE
07 – Odpust Trójcy Przenajświętszej 
11 – Uroczystość Bożego Ciała – procesja po Mszy św. o godz. 9.00
12-14 – Rekolekcje Wspólnoty z Tarnowskich Gór w FDFE
13 – Msza św. dla pielgrzymów z namaszczeniem olejkiem radości /g.11.00/; Katecheza przedchrzcielna /g.15.00/; Nabożeństwo Fatimskie: Pielgrzymka Samorządowców Powiatu Żywieckiego /g.17.00/
14 – Msza w intencji członków i dzieł Akcji Katolickiej  /g. 17.00/; po mszy spotkanie formacyjne AK
19 – Całonocna Adoracja N.S.
20 – Msza św. dla pielgrzymów z namaszczeniem olejkiem radości /g.11.00/
21 – Msza z oprawą góralską /g. 9.00/
22 – Msza z modlitwą o uzdrowienie /g. 18.00/
25-28 – Oaza Rekolekcyjna Diakoni Wyzwolenia w FDFE
26 – Święto NSPJ /Msza św. z procesją g.18.00/
27 – Msza św. dla pielgrzymów z namaszczeniem olejkiem radości /g.11.00/
29 – Odpust Piotra i Pawła /g.7.00 i 18.00/

LIPIEC
02 – Diecezjalna Wieczysta Adoracja
04 – Msza św. dla pielgrzymów z namaszczeniem olejkiem radości /g.11.00/; Ewangelizacja w Beskidach /Msza św. g.12.00/
11 – Msza św. dla pielgrzymów z namaszczeniem olejkiem radości /g.11.00/; Ewangelizacja w Beskidach /Msza św. g.12.00/; Katecheza przedchrzcielna /g.19.00/
13 – Nabożeństwo Fatimskie: Pielgrzymka Stowarzyszenia Rycerstwa Niepokalanej /g.17.00/
18 – Msza św. dla pielgrzymów z namaszczeniem olejkiem radości /g.11.00/; Ewangelizacja w Beskidach /Msza św. g.12.00/;
19 – Odpust MB Szkaplerznej; Msza z oprawą góralską /g. 9.00/; 23 – Odpust i rocznica ogłoszenia Bazyliki Mniejszej /g. 7.00, 18.00/
25 – Msza św. dla pielgrzymów z namaszczeniem olejkiem radości /g.11.00/; Ewangelizacja w Beskidach /Msza św. g.12.00/;
26 - Pielgrzymka WORD i poświęcenie pojazdów /g.11.00/
27 – Msza z modlitwą o uzdrowienie /g. 18.00/

SIERPIEŃ
01 – Msza św. dla pielgrzymów z namaszczeniem olejkiem radości /g.11.00/; Ewangelizacja w Beskidach /Msza św. g.12.00/;
02 – Odpust MB Anielskiej; Pielgrzymka Elektryków i Energetyków /g.11.00/; Dekanalna Pielgrzymka Chorych /g.17.00/
08 – Msza św. dla pielgrzymów z namaszczeniem olejkiem radości /g.11.00/; Ewangelizacja w Beskidach /Msza św. g.12.00/; Katecheza przedchrzcielna /g.19.00/
13 – Nabożeństwo Fatimskie: Pielgrzymka Związku Podhalan Oddział Górali Żywieckich /g.17.00/
14 – wyjazd do Harmęż z MI
15 – Odpust Wniebowzięcia NMP
16 – Msza z oprawą góralską i instalacja proboszcza/g. 9.00/
18 – uwielbienie w Namiocie
22 – Msza św. dla pielgrzymów z namaszczeniem olejkiem radości /g.11.00/; Ewangelizacja w Beskidach /zakończenie akcji/
24 – Msza z modlitwą o uzdrowienie /g. 18.00/
29 – Msza św. dla pielgrzymów z namaszczeniem olejkiem radości /g.11.00/; 
30 – Dożynki parafialne /g. 9.00/

WRZESIEŃ
01 – Rozpoczęcie roku szkolnego i katechetycznego /Msza św.  g.8.00/
05 – Msza św. dla pielgrzymów z namaszczeniem olejkiem radości /g.11.00/
11-13 – Rekolekcje Krucjaty Wyzwolenia Człowieka w FDFE 
12 – Msza św. dla pielgrzymów z namaszczeniem olejkiem radości /g.11.00/; Katecheza przedchrzcielna /g.19.00/
13 – Nabożeństwo Fatimskie: Pielgrzymka Akcji Katolickiej /g.17.00/
14 – klasztorny dzień skupienia
18 – Całonocna Adoracja Najświętszego Sakramentu
18-20 – Rekolekcje Spotkania Małżeńskie w FDFE
19 – Msza św. dla pielgrzymów z namaszczeniem olejkiem radości /g.11.00/;
20 – Msza z oprawą góralską /g. 9.00/; Rocznica I Komunii Św. /g.11.00/
26 – Msza św. dla pielgrzymów z namaszczeniem olejkiem radości /g.11.00/;
27 – I Komunia Św. /g. 11.00/
28 – Msza z modlitwą o uzdrowienie /g. 18.00/

PAŹDZIERNIK
03 – Msza św. dla pielgrzymów z namaszczeniem olejkiem radości /g.11.00/; Bierzmownie w Moszczanicy /g.11.00/ Nabożeństwo Franciszkańskie TRANSITUS /g.19.00/
04 – Uroczystość św. Franciszka z Asyżu
08 -  rozpoczęcie kursu Alpha 
9-11 – Warsztaty Krucjaty Wyzwolenia Człowieka w FDFE
10 – Msza św. dla pielgrzymów z namaszczeniem olejkiem radości /g.11.00/; Katecheza przedchrzcielna /g.19.00/
11 – procesja różańcowa w Rychwałdzie /po Mszy św. o 9.00/
12 – Klasztorny dzień skupienia
13 – Nabożeństwo Fatimskie: Pielgrzymka Kół Żywego Różańca oraz Emerytów i Rencistów /g.17.00/
16 – Całonocna Adoracja Najświętszego Sakramentu 
17 – Msza św. dla pielgrzymów z namaszczeniem olejkiem radości /g.11.00/
18 – Msza z oprawą góralską /g. 9.00/
24 – Msza św. dla pielgrzymów z namaszczeniem olejkiem radości /g.11.00/
25 – Msza szkolna /g. 11.00/
26 – Msza z modlitwą o uzdrowienie /g. 18.00/
31 – Msza św. dla pielgrzymów z namaszczeniem olejkiem radości /g.11.00/

LISTOPAD
01 – Uroczystość Wszystkich Świętych – Msza św. na cmentarzu /g. 14.00/
06-08 – Rekolekcje Krucjaty Wyzwolenia Człowieka
07 – Katecheza przedchrzcielna /g.18.00/
09 – Klasztorny dzień skupienia
13-15 – Rekolekcje Spotkania Małżeńskie
15 – Msza z oprawą góralską /g. 9.00/
20 – Całonocna Adoracja Najświętszego Sakramentu
22 – Msza szkolna /g. 11.00/ 
23 – Msza z modlitwą o uzdrowienie /g. 17.00/
29.11-07.12 – Nowenna przed Uroczystością Niepokalanego Poczęcia NMP

GRUDZIEŃ
04 – Msza dla górników i ich rodzin /g. 11.00/
06 – Odpust Parafialny św. Mikołaja; Mikołaj dla dzieci po ustaleniu z AK ?
08 – Odpust Niepokalanego Poczęcia NMP /g. 7.00, 17.00/
12 – Katecheza przedchrzcielna /g.18.00/
14 – klasztorny dzień skupienia
18 – Całonocna Adoracja Najświętszego Sakramentu
20 – Msza z oprawą góralską /g. 9.00/
21 – Spowiedź przedświąteczna /g.18.00-20.00/
25 – Uroczystość Bożego Narodzenia
26 – Święto św. Szczepana
28-30 – Wizyta duszpasterska