Wyszukiwarka
Wyniki wyszukiwania:

aktualności

Modlitwa jest wzniesieniem umysłu do Boga. Na modlitwie Bóg nie zważa tylko na słowa proszącego, lecz także patrzy na serce modlącego się. -św. Bonawentura z Bagnoregio

ogłoszenia

21.07.2024 XVI niedziela zwykła
 1. Dziękujemy o. Ryszardowi Stolarczyk - ojcu karmelicie z Wadowic – za odpustową posługę głoszenia Słowa Bożego.
 2. W okresie wakacyjnym zachęcamy rodziców, by szczególnie zatroszczyli się o życie duchowe i praktyki religijne swoich dzieci i młodzieży.
 3. Kancelaria parafialna w lipcu i w sierpniu czynna

we wtorki o godz.9.00 rano i w środę o godz. 16.00. W piątki przez czas wakacji kancelaria nieczynna ! 

 1. We wtorek obchodzimy siódmą rocznicę nadania tytułu BAZYLIKI MNIEJSZEJ naszej parafialnej świątyni. Z tej racji możemy zyskać odpust zupełny!

Zapraszamy do udziału we  Mszy św.  o godz. 7.00 i 18.00 .

 1. Z kalendarza liturgicznego:

w poniedziałek -święto św. Marii Magdaleny

we wtorek - święto św. Brygidy Szwedzkiej, zakonnicy, patronki Europy

w środę  - wspomnienie św. Kingi

w czwartek święto św. Jakuba Apostoła

w piątek wspomnienie św. Joachima i  św. Anny

 1. W czwartek w naszej wspólnocie parafialnej i klasztornej imieniny obchodzi Jakub Czajka. W ludzkiej życzliwości i w modlitwie oraz  Mszy św. o godz. 7.00 chcemy wyrazić naszą wdzięczność i złożyć życzenia ojcu solenizantowi. Zapraszamy parafian i franciszkańskich sympatyków.
 2. W sobotę zapraszamy na Mszę św. składkową o godz. 11.00, a po niej na namaszczenie rychwałdzkim olejkiem radości.
 3. Zapraszamy do otwartej na nowo franciszkańskiej ZIELARNI O. GRZEGORZA SROKI.

 ZIELARNIA O. GRZEGORZA czynna jest:

od poniedziałku do piątku w godzinach od godz. 9.00 do godz. 14.00.

w soboty od godz. 9.00 do godz.13.00.

w niedzielę od godz. 10.00 do godz. 12.30.

 1. Za tydzień w niedzielę 28 lipca po wszystkich Mszach św. błogosławieństwo kierowców i podróżujących oraz poświecenie pojazdów z racji przypadającego wspomnienia św. Krzysztofa.
 2. Już dziś zapraszamy na DEKANALNY DZIEŃ CHORYCH, który odbędzie się 2 sierpnia. Msza św. z udzieleniem sakramentu namaszczenia chorych o godz. 16.00, której  będzie przewodniczył nasz dziekan  Grzegorz Gruszecki.
 3. Od godz. 15.30 możliwość skorzystania przez chorych z sakramentu pokuty. Prosimy o pomoc chorym w dotarciu do naszej Bazyliki.
 4. W ostatnim czasie z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do Pana:  

 ś.p. Władysława Jasek . Wieczne odpoczywanie racz jej dać Panie…!

 1. Parafianom, pielgrzymom i przyjaciołom naszej Bazylki  życzymy dobrego tygodnia pełnego Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Rychwałdzkiej.
13.07.2024 XV niedziela zwykła
 1. Dziękujemy wszystkim za udział w nabożeństwie fatimskim, szczególnie Asyście Rychwałdzkiej, orkiestrze z Rychwałdku, osobom przyjmującym intencje, strażakom oraz Rycerzom Niepokalanej.
 2. Zapraszamy wszystkich parafian za tydzień w niedzielę (21.07) na Mszę św. o godz. 9.00, podczas której Ks. Dziekan Grzegorz Gruszecki dokona wprowadzenia nowego proboszcza, o. Przemysława Janika OFMConv.
 3. Także za tydzień w niedzielę (21.07) odpust ku czci Matki Bożej Szkaplerznej. Kazania odpustowe głosić będzie o. Ryszard Stolarczyk OCD z Wadowic. Suma odpustowa o godz. 11.00, na którą pielgrzymują do naszego Sanktuarium parafianie z Łękawicy, natomiast na godz. 9.00 zapraszamy na Mszę św. w oprawie góralskiej, podczas, której gościć będziemy Kapele Wróble. W tym dniu można też przyjąć szkaplerz. Szkaplerze można nabyć w naszym sklepiku parafialnym.
 4. Informujemy, że Kancelaria Parafialna w okresie wakacyjnym czynna jest we wtorki od 9.00 do 10.00 oraz we środy od 16.00 do 17.00.
 5. Od pewnego czasu o. Marek Augustyn na swoim profilu facebookowym publikował piosenki sławiące naszą Matkę Bożą Rychwałdzką oraz nasze sanktuarium. Od soboty 13 lipca można nabyć płytę (a nawet więcej, bo pendriva) z tymi utworami. Na pendrivie znajdują się zarówno wideoklipy jak i pliki audio, które można odtwarzać na komputerach, telewizorach, wieżach audio czy w radiach samochodowych. Zachęcamy do nabycia tych nośników. Można tych pieśni słuchać samemu, a mogą one stanowić także prezent i jednocześnie reklamę naszego sanktuarium. Płyty - pendrivy są do nabycia w naszym sklepiku przy głównym wejściu do bazyliki.
 6. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej, Gościa Niedzielnego oraz Małego Gościa Niedzielnego.
 7. Z kalendarza liturgicznego: w poniedziałek (15.07) Święto św. Bonawentury, biskupa i doktora Kościoła; we wtorek (16.07) wspomnienie NMP z Góry Karmel; w czwartek (18.07) wspomnienie św. Szymona z Lipnicy.
 8. Wszystkim parafianom, pielgrzymom i przyjaciołom naszego Sanktuarium życzymy dobrego tygodnia pełnego Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Rychwałdzkiej. Niech Pan obdarzy Was pokojem.