Wyszukiwarka
Wyniki wyszukiwania:

aktualności

Pan mi objawił, byśmy się witali tym pozdrowieniem: Niech Pan obdarzy cię pokojem! -św. Franciszek z Asyżu

ogłoszenia

06.04.2024 II niedziela wielkanocna
  1. Dziś z racji Uroczystości Bożego Miłosierdzia, można zyskać odpust zupełny. Odpustu udziela się na zwykłych warunkach (spowiedź sakramentalna, komunia eucharystyczna, modlitwa w intencjach papieskich) każdemu wiernemu, który dziś, w jakimkolwiek kościele lub kaplicy, z sercem całkowicie wolnym od wszelkiego przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, choćby powszedniego, weźmie udział w pobożnych praktykach spełnianych ku czci Bożego Miłosierdzia albo przynajmniej odmówi przed Najświętszym Sakramentem Eucharystii, wystawionym publicznie lub ukrytym w tabernakulum, modlitwę «Ojcze nasz» i Credo, dodając pobożne wezwanie do Pana Jezusa Miłosiernego (np. «Jezu Miłosierny, ufam Tobie»). Tą niedzielą rozpoczynamy także Tydzień Miłosierdzia.
  2. W poniedziałek (08.04) Uroczystość Zwiastowania Pańskiego, przeniesiona w tym roku z 25 marca. Jest to także dzień Świętości Życia, zachęcamy więc w tym dniu do podjęcia duchowej adopcji dziecka poczętego. Po Mszach będziemy zbierać ofiary do puszek, które będą przeznaczone na Dom Samotnej Matki.
  3. W piątek (12.04) po Mszy św. wieczornej zapraszamy na kolejną katechezę podczas której chcemy przybliżać nauczanie zawarte w Katechizmie Kościoła Katolickiego. Kontynuujemy rozważanie części IV Katechizmu o modlitwie. Piątkową katechezę zatytułowaną: „Modlitwa w Nowym Testamencie” wygłosi o. Grzegorz Siwek OFMConv. Serdecznie zapraszamy.
  4. Za tydzień (14.04) III niedziela wielkanocna, która obchodzona jest jako Niedziela biblijna.
  5. Rodziców dzieci komunijnych zapraszamy przyszłą niedzielę (14.04) na spotkanie w kościele, po Mszy św. o godz. 11.00. Obecność obowiązkowa.
  6. Także w przyszłą niedzielę (14.04) po Mszy św. wieczornej zapraszamy młodzież związaną z Weekendowymi Spotkaniami Młodych u nas w Rychwałdzie oraz tych wszystkich, którzy chcieliby do tej grupy dołączyć, na spotkanie w kawiarence domu rekolekcyjnego.
  7. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej, Gościa Niedzielnego oraz Małego Gościa Niedzielnego.
  8. Wszystkim parafianom, pielgrzymom i przyjaciołom naszego Sanktuarium życzymy wiele radości i błogosławieństwa od Pana Jezusa Miłosiernego. Niech Pan obdarzy Was pokojem.